Aysa Jeneratör
 Menu

  • Çağrı Merkezi 0212 630 51 90 (Pbx)

  • Fax Numaramız 0212 630 93 18

  • E-Posta aysa@aysajenerator.com.tr

Jeneratörler - Jeneratör Hakkında - Satın Alırken…

Satın Alırken…

Jeneratör satın alırken aşağıdaki şu hususlara dikkat edilmelidir;

1. Jeneratör alırken, konusunda uzman, referansları ve servis hizmetleri bakımından deneyimli  firmalar tercih edilmelidir.
 
 2. Jeneratör almadan önce mutlaka uzman bir ekip tarafından güç keşfi yapılmalıdır. En sık yapılan yanlış, jeneratörün kullanılacağı mekandaki cihazların üzerindeki etiketlerine göre güç tespiti yapılmasıdır. Böylece demeraj (kalkınma) akımları gözardı edilmekte ve yanlış jeneratör seçimi yapılmaktadır.
 
3. Özellikle profesyonel amaçlı satın alınacak jeneratörler için çevresel etkenler (ortam koşulları, irtifa vs..) göz önüne alınarak jeneratör seçimi yapılmalıdır. Bu hizmetleride ancak konusunda uzman şirketler verebilmektedir.
 
4. Jeneratörler arasında sadece fiyat kıyaslaması yapmak yanlıştır. Unutulmamalıdırki jeneratörler çoğunlukla acil enerji ihtiyacını karşılamak ve uzun yıllar performanslı bir şekilde çalışmaları beklentisi ile alınırlar. Bu yüzden kaliteli malzemeler kullanılarak imal edilmiş jeneratörleri almak ve ucuz ürünleri tercih etmemek, uzun vadede daha karlı olacaktır.
 
5. Jeneratörler, motor, alternatör markası ve menşei belirtilmiş satış sözleşmesi ile satın alınmalıdır.
 
6. Jeneratör alımında periyodik bakımlar ile ilgili bilgi istenmelidir.
 
7. Satın alıncak jeneratörün (özellikle motor için) yedek parçaları kolay bulunabilir olmalıdır.
 
8. Ses izolasyon kabinli satın alınacak jeneratörlerde,Ses izolasyon kabinleri basit bir ürün gibi görünsede, hava sirkülasyonu, kolay taşıma, ses yalıtım kalitesi, IP koruma sınıfı, yakıt tankı bölmesi, boya gibi üretim bölümleri bakımından yüksek teknoloji ve uzmanlık gerektirir.
 
9. TSE, CE, ISO gibi sertifikalı jeneratörler tercih edilmelidir.